top of page
ukłon_Moment.2.jpg

Bieszczadersi

Piewcy życia karpackiej prowincji

Home: Witaj
jerry.jpg

Jerzy Zuba

voc. & rythm guitar

tadek.jpg

Tadeusz Żebracki

bass guitar

Kontakt
jack.jpg

Jacek Ryłko

drums

Kontakt
darko.jpg

Dariusz Witkiewicz

lead guitar

Home: Członkowie zespołu

Biografia zespołu

Zespół BIESZCZADERSI powstał w 1999 roku z inicjatywy wybitnego sanockiego gitarzysty Damiana Kurasza oraz muzycznego samouka z Zagórza - Jerzego Zuby. Pierwszy skład  "Bieszczadersów" z Marcinem Zwonarzem (perkusja) oraz Krystianem Sidorem (gitara basowa) przy wsparciu menedżerskim Mariusza Kurasza - właściciela studia nagrań "MANEK" występując na festiwalach muzycznych w Lesku i Polanicy Zdroju zdobył przepustkę do występu na Pikniku Country w Mrągowie w roku 2000. Zwieńczeniem tego okresu działalności zespołu był występ na 38 Festiwalu Piosenki Polskiej OPOLE 2001. Po roku 2001 zespół występował sporadycznie z czasem zawieszając swą działalność.
Pod koniec roku 2018 "Bieszczadersi" reaktywują się w nowym składzie, który tworzą: Jacek Ryłko (perkusja), Tadeusz Żebracki (bas), Jerzy Zuba (wokal & gitara rytmiczna), Dariusz Witkiewicz (gitara solowa).

Na aktualny repertuar koncertowy zespołu składają się autorskie kompozycje utrzymane w stylistyce złotej ery rock'a i hard rock'a lat 60 i 70 - tych, uzupełnione coverami największych przebojów wykonawców takich, jak: Creedence Clearwater Revival, The Rolling Stones, The Doors, Steppenwolf, Lynyrd Skynyrd.

Własna twórczość "Bieszczadersów"  nieprzypadkowo nasycona jest sentymentem i przywiązaniem do Bieszczad, które są dla muzyków rodzinną Ziemią.

Home: Biografia
Home: Filmy wideo

Rider techniczny

Aby poznać nasze wymagania techniczne i ustawienie zespołu na scenie pobierz plik w formacie PDF

Home: Pliki
Home: Tour

Dziękujemy za przesłanie!

Home: Kontakt
bottom of page