ukłon_Moment.2.jpg

Bieszczadersi

Piewcy życia karpackiej prowincji

 

Jerzy Zuba

voc. & rythm guitar

Tadeusz Żebracki

bass guitar

Jacek Ryłko

drums

Dariusz Witkiewicz

lead guitar

 

Biografia zespołu

Zespół BIESZCZADERSI powstał w 1999 roku z inicjatywy wybitnego sanockiego gitarzysty i kompozytora Damiana Kurasza oraz muzycznego samouka z Zagórza - Jerzego Zuby. Pierwszy skład  "Bieszczadersów" z Marcinem Zwonarzem (perkusja) oraz Krystianem Sidorem (gitara basowa) przy wsparciu menedżerskim Mariusza Kurasza - właściciela studia nagrań "MANEK" występując na festiwalach muzycznych w Lesku i Polanicy Zdroju zdobył przepustkę do występu na scenie głównej Pikniku Country w Mrągowie w roku 2000. Utrzymane w southern'rock'owej stylistyce kompozycje wykonywane z krakowskim perkusistą Filipem Woźniakiem spotkały się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony publiczności, jak i muzycznych krytyków. Zwieńczeniem tego okresu działalności "Bieszczadersów" stał się występ w trakcie koncert debiutów 38 Festiwalu Piosenki Polskiej OPOLE 2001 oraz, póki co jedyna w dyskografii zespołu płyta kolędowa inspirowana wielokulturowymi tradycjami muzycznymi karpackiego pogranicza.  Po 2001 roku zespół występował sporadycznie w stale zmieniających się składach z czasem całkowicie zawieszając swą działalność.

Nowy, współczesny rozdział w historii "Bieszczadersów" zapoczątkowało przypadkowe spotkanie po latach Jerzego Zuby i klawiszowca Artura Więcławka. Owocem  tego kontaktu po wielu latach przerwy stała się kompozycja "Z Łupkowa do Gdyni" zyskująca rosnącą popularność w sieci.

Bieszczadersi w nowej odsłonie (patrz foto poniżej od lewej: Jacek Ryłko (perkusja), Tadeusz Żebracki (bas), Jerzy Zuba (wokal&gitara rytmiczna), Dariusz Witkiewicz (gitara solowa) m.in. za sprawą zaangażowanych społecznie tekstów charyzmatycznego frontmana Jerzego Zuby oraz inspiracji etosem Amerykańskiego Południa opiewanego m.in. przez kultowy zespół Lynyrd Skynyrd coraz skuteczniej aspirują do miana Piewców Życia Karpackiej Prowincji.


 
 

Rider techniczny

Aby poznać nasze wymagania techniczne i ustawienie zespołu na scenie pobierz plik w formacie PDF

 
 
 

Formularz subskrypcji

+48 505 168 353

  • Facebook

©2020 by Bieszczadersi. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now