DolinaKolejowa.pl

ŁĄCZY NAS KOLEJ

 

Cenny dar od PKP PLK S.A.

28 grudnia 2018 r.

Na podstawie umowy darowizny z dn. 28 grudnia 2018 r.  PKP PLK S.A. przekazały Stowarzyszeniu DolinaKolejowa.pl wycofaną z eksploatacji odśnieżarkę torów typu OM-3A (nr fabryczny 128, rok produkcji 1975). Pojazd po renowacji będzie jednym z eksponatów mini-skansenu kolejowego tworzonego przez Gminę Zagórz.

Nasz projekt doceniony przez MON

27 marca 2020 r.

Projekt stowarzyszenia DolinaKolejowa.pl inspirowany historią Obrońców Węzła Zagórskiego 1918 r. uzyskał 10 000 zł dotacji w ramach konkursu pn. "Polska Pamięta" zorganizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Więcej szczegółów o naszej patriotyczno - edukacyjno - krajoznawczej inicjatywie już niebawem na naszej stronie internetowej i nowo uruchomionym fanpage. Dziękując Szacownej Kapitule Konkursowej za uznanie serdecznie gratulujemy wszystkim Beneficjentom konkursu uwidocznionych na liście rankingowej.

Zagórski mini - skansen kolejowy na finiszu!

9 kwietnia  2020 r.

Tytułowa przestrzeń, której centralnym punktem jest niedawno ulokowana na specjalnym postumencie a wcześniej gruntownie odrestaurowana zagórska TKt48-124 powstaje w ramach projektu transgranicznego realizowanego przez Gminę Zagórz. Współpracując z lokalnym samorządem, pozyskując środki zewnętrzne, silni doświadczeniem i kompetencjami osób zrzeszonych w naszym stowarzyszeniu dołożymy wszelkich starań aby to szczególne miejsce dedykowane pamięci Obrońców Węzła Zagórskiego z 1918 r. tętniło życiem przynosząc naszej społeczności wymierne korzyści.

 

O nas

Stowarzyszenie DolinaKolejowa.pl jest zarejestrowane pod poz. nr 3 w ewidencji stowarzyszeń zwykłych prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Sanoku. Naszą misją jest ochrona i kultywowanie tradycji zagórskiego węzła kolejowego oraz szeroko pojęta promocja transportu kolejowego w regionie Karpat. ŁĄCZY NAS KOLEJ. ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

 

Władze stowarzyszenia

JAN BARANIEWICZ

Honorowy Prezes Zarządu

JERZY ZUBA

Prezes Zarządu

STANISŁAW KOWALCZYK

Wiceprezes Zarządu (Skrarbnik)

LUCYNA WITEK

Członkini Zarządu (Sekretarz)

MATEUSZ JANIEC

Członek Zarządu

WIESŁAW NIEMIEC

Członek Zarządu

IGOR WÓJCIAK

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

TOMASZ DŁUGOSZ

Wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej

TOMASZ PRZEPIÓRA

Członek Komisji Rewizyjnej

LESŁAW LATUSEK

Członek Komisji Rewizyjnej

JANUSZ SKÓRA

Członek Komisji Rewizyjnej

 

Regulamin

Aby pobrać treść Regulaminu Stowarzyszenia DolinaKolejowa.pl kliknij w poniższy przycisk

 

Kontakt

Czecha 7/1, 38 -540 Zagórz

(+48) 505 168 353

 
 

©2020 by DolinaKolejowa.pl. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now